CA Antea Slavkov s.r.o.

Cestujete s námi již 23 let. Děkujeme.

Vyhledávač zájezdů

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Recenze

Kontakt

Tel.:   420 544 221 558

GSM: 420 602 552 665

GSM: 420 608 770 994

           

Skype:     antea1906  

E-mail:    ckantea@seznam.cz

 


 

 

Dálniční známka


 

Počasí ve světě

Zasílání LAST MINUTE nabídek

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 286044

Toulky jižní Albánií – malý okruh s pobytem ***

Popis
Okruh s poznáním krás jižní části Albánie
Program

1-. den
Přílet na Korfu, nocleh v hotelu Přílet na Korfu, transfer do hotelu, nocleh na Korfu.
2-. den
Bistrica, Gjirokastra, nocleh v Gjirokastře Po snídani odjezd trajektem do albánského letoviska Saranda. Po pasové kontrole následuje setkání s průvodcem. Možnost koupání nebo oběda. Následuje cesta do vnitrozemí jižní Albánie se zastávkou v přírodní rezervaci řeky Bistrica u tzv. „Modrého oka“, nádherného více než 50 metrů hlubokého pramene řeky. Poté již následuje cesta do města stříbrných střech Gjirokastra, které se pyšní zachovalou středověkou citadelou s hodinovou věží a starým bazarem s typickou atmosférou balkánského města. Procházka historických centrem a prohlídka středověkého hradu tyčícího se nad městem. Ubytování a nocleh v hotelu.
3-. den
Tepelena, Berat, nocleh v Beratu Dopoledne přejezd malebnou krajinou údolím řeky Vjosa do města Tepelena, rodiště vládce Ali Paši, jehož socha zkrášluje stejnojmenné náměstí. Volný čas na procházku centrem města, prohlídku středověké pevnosti a odjezd do středověkého města Berat (UNESCO), známého nejen svojí středověkou osmanskou architekturou, ale i dobrým vínem. Prohlídka historických čtvrtí u řeky Gorica a Mangalem s jejich klikatými uličkami a domy vypadajícími, jako by byly přilepené na skále. Ubytování a nocleh v hotelu.
4-. den
Berat, Apollonia, nocleh ve Vloře Po snídnani navštívíte muzeum věnované Onufrimu, největšímu malíři ikon 16. století v Albánii. Dozvíte se také o dějinách a unikátní umělecké výzdobě kostela, ve kterém se nachází toto muzeum. Fakultativně oběd a poté odjezd směrem na město Fier, v jehož blízkosti se nachází nejvýznamnější archeologické centrum země, Apollonia, původně antické město založené již v roce 588 př. n. l. Řeky z Korintu. Přejezd do přístavního města Vlora, prohlídka města, kde byla v roce 1912 vyhlášena nezávislost Albánie od nadvlády Turecka. Ubytování a nocleh v hotelu.
5-. den
Llogara, Himara, Palermo, Borsh, nocleh v Sarandě Po snídani odjezd do národního parku Llogara. Jízda autobusem povede krásnou přírodou. Později prohlídka malebné vesnice Himara s ruinami hradeb a starých kostelů, s nádherným výhledem na panenské pláže a krásné vnitrozemí Albánie. Následuje zastávka u bývalé ponorkové základny a prohlídka hradu Ali Pashi Tepelenského poblíž vesnice Qeparo v zátoce Palermo. Další zastávka na občerstvení nebo oběd v restauraci uprostřed překrásných vodopádů ve vesnici Borsh. Odpoledne přejezd do letoviska Saranda, možnost koupání v moři. Ubytování a nocleh v hotelu.
6-. den
Butrint, Ksamil, nocleh v Sarandě Po snídani odjezd do nejzachovalejšího antického města v Albánii – Butrintu, který je od roku 1992 zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o nejvýznamnější antickou památku na albánském území. Hrad, který pochází z období vlády Ali Paši Tepelenského a odkud je překrásný výhled do okolí i na kanál Vivari, který tuto stranu přirozeně odděluje od pevniny. V parku si prohlédnete řecký amfiteátr, římské termální lázně, byzantskou křtitelnici a katedrálu a v neposlední řadě benátskou věž, která je součástí novodobého opevnění Butrintu. Na vrcholu pak ční hrad, kde je dnes muzeum Po prohlídce antického města následuje zastávka na oběd a odpočinek a možnost koupání v moři ve vesnici Ksamil. Návrat do Sarandy. Ubytování a nocleh v hotelu.
7-. den
Saranda, odpočinek a koupání, nocleh v Sarandě Volný den pro odpočinek a koupání na hotelové pláži. Možnost občerstvení v různých tavernách a restauracích poblíž hotelu nebo přímo v hotelové restauraci u pláže. Ubytování a nocleh v hotelu.
8-. den
Saranda, transfer na Korfu, odlet do Prahy Dopoledne volno, odpoledne odjezd trajektem zpět na Korfu, transfer na letiště, odlet do Prahy.
Stravování
Snídaně
Tip
SARANDA- MODRÉ OKO - GJIROKASTRA - TEPELENA - BERAT - VLORA - LLOGARA - HIMARA - QUEPARO - BUTRINT - SARANDA
Další informace
V CENĚ: TRANSFERY, TRAJEKTY, ČESKY HOVOŘÍCÍ PRŮVODCE.
Změna programu vyhrazena.
Minimální počet: 15 osob.
Doprava
Letecky.
Cena zahrnuje
Letenku Praha – Korfu – Praha včetně všech poplatků, trajektové lístky Korfu – Saranda – Korfu, 1x ubytování v hotelu 2-3* se snídaní na Korfu, transfery dle programu, 6x ubytování v Albánii v hotelích kategorie 2-3* se snídaní po dobu okruhu, transfery dle programu, dopravu klimatizovaným busem/minibusem, služby česky hovořícího průvodce během celého pobytu.
Cena nezahrnuje
Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (36 Kč/den/os.), vstupné na památky (cca 15 EUR/osoba/pobyt), další občerstvení včetně nápojů.
29.08. (St) - 05.09. (St) 2018 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji - Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-16 551 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: AGL Travel IČO: 27099407

Vstupenky

 

 

Zasílání novinek

Zadejte e-mail

Parkování na letišti


 

Letenky

Lodní lístky

Dovolená ČR a SR

Německé CK

Hendikep PLUS

Kurzovní lístek

Euro125.45
Americký dolar120.85
Britská libra128.73
Švýcarský frank121.61
Japonský yen10018.82
Australský dolar116.62
Bulharský leva113.01
Egyptská libra11.20
Chorvatská kuna13.43
Indická rupie10032.62
Indoneská rupie10001.56
Kanadský dolar116.76
Marocký dirham12.28
Ruský rubl10036.67
Thajský baht10065.25
Tuniský dinár18.66
Turecká lira15.45
Vytvářím objednávku...